Lustra Łańcut

Lustro jest jednym z rodzajów szkła, które można znaleźć w każdym domu. Kupując je, nie musimy martwić się modą czy trendami, bo to propozycja, która nigdy nie przestanie cieszyć się popularnością, niezależnie od stylu wykończenia mieszkania czy firmy. O jego zaletach można by pisać bardzo długo. Oprócz oczywistej dla każdego z nas funkcji, jaką jest możliwość przejrzenia się w nim, lustra są również formą dekoracji, ale nie tylko. Modelują przestrzeń, wpływają na proporcje pomieszczenia, optycznie je powiększają i rozświetlają. Stanowią niejako fundament aranżacji każdego mieszkania czy domu.

Najczęściej spotyka się je w formie lustra srebrnego, jednakże to tylko jeden z wielu ich rodzajów. Do innych najpopularniejszych zaliczyć można też lustra brązowe i grafitowe – najczęściej spotykane w windach w galeriach oraz w barach przy alkoholu. Są one ciemniejsze i w lekkim kolorze, stąd ich nazwa. Na co dzień jednak najlepiej sprawdzają się te standardowe – srebrne. Firma Margo Glass specjalizuje się w szkle, w tym właśnie w lustrach. Posiadamy tafle zarówno te o standardowych wymiarach 1605 mm na 2550 mm, a także te większe, mające aż 3210 mm. Możemy z nich wyciąć szkło na dany indywidualny wymiar i w kształtach od prostokąta, przez kwadrat, po koło i półokrąg. Do tego, dzięki otwornicom, można w nich wywiercić otwory na gniazdka czy kinkiety. Profesjonalny pomiar oraz montaż świadczymy na terenie całego Podkarpacia, w tym w takich miastach jak: Łańcut, Rzeszów, Przeworsk, Jarosław, Głogów Małopolski czy Leżajsk.

Wśród wielu zalet luster jest ta najważniejsza: nie ma złego miejsca na lustro. Przedpokój wydaje się naturalnym wyborem, ponieważ to tutaj robimy ostatnie poprawki przed wyjściem z domu. Bez lustra w korytarzu codzienne szykowanie się do pracy, zakładając, że i tak chcielibyśmy sprawdzić, czy wszystkie elementy garderoby są na swoim miejscu, trwałoby zdecydowanie dłużej. Lustro w korytarzu to niezbędny element wyposażenia domu. Gdzie jeszcze warto je umieścić? Z pewnością w łazience. Wykonywanie makijażu, regulowanie brwi, ale także golenie się czy zwykłe mycie zębów wymaga obecności lustra. Oprócz tych bezdyskusyjnych lokalizacji, lustro warto umieścić również w salonie, jadalni czy sypialni. Głównie ze względu na możliwości zwierciadeł, jakie wymienialiśmy we wstępie, czyli wpływanie na optykę przestrzeni, ale również walory dekoracyjne.

Lustro może zostać też wkomponowane w płytki – licując się z nimi i tworząc jednolitą, gładką powierzchnię.

Istotny jest tu dobry pomiar. Dokładne sprawdzenie kątów i pomiar ewentualnych otworów, jakie mają znaleźć się w szkle – w tym wypadku w lustrze. Szkła bowiem nie da się na miejscu podciąć czy poprawić. Pół biedy, jak jest za duże, bo da się to zeszlifować – gorzej, jak za małe, bo szkła dorobić się nie da. Dlatego tak ważny jest precyzyjny pomiar. Drugą sprawą jest montaż i użyte do niego kleje. Nie każde się nadaje, nawet jeśli na opakowaniu nie zostało wyłączone z użytkowania szkło. Nieodpowiedni ich dobór może spowodować wystąpienie w przyszłości plam i odbarwień.

Margo Glass, jako dobry szklarz, doradzi, zaproponuje i wykona dla Was każde lustro. Od tego podstawowego prostokątnego po skomplikowane mozaiki czy te podświetlane o różnych kształtach. Lustra podświetlane montujemy na zawieszkach, tak aby w razie potrzeby łatwo je ściągnąć. Obecnie najczęściej występują w kształcie okrągłym lub półokrągłym, rzadziej w formatach trapezu.