Szklarz Łańcut

Szklane panele jako element użytkowo-dekoracyjny są już bardzo często spotykane w naszych kuchniach, łazienkach czy salonach.

Ogromna ilość motywów, jaka może być nadrukowana na tym szkle, oraz łatwość utrzymania w czystości bez zbędnych fug, jak to ma miejsce w przypadku płytek, sprawiają, że ten element wykończenia jest tak często wybierany przez klientów do swoich domów czy firm.

W firmie Margo Glass specjalizujemy się w szkle, dlatego dla swoich klientów świadczymy kompleksowe usługi od profesjonalnego pomiaru, przez projekt, aż po sam montaż szkła. Działamy w takich miastach jak Łańcut, Rzeszów, Przeworsk, Jarosław, Głogów Małopolski, Ropczyce i Dębica. Dojeżdżamy do najmniejszych miejscowości na terenie całego Podkarpacia. Margo Glass jako szklarz oprócz szkła z grafiką w swojej ofercie ma również szkło jednokolorowe – Lacobel oraz różnego rodzaju lustra. Wycinamy w nich niezbędne otwory, takie jak np. pod kontakty.

Wiele osób zastanawia się, jak i czym zagospodarować przestrzeń w kuchni między blatem a górnymi szafkami. Dziś do wyboru mamy płytki, płytę meblową i szkło. Co do płytek – nie unikniemy tutaj fug, które z czasem czernieją i brudzą się, a do tego mikro pory w gresie, w których zbierają się bakterie, do których pozbycia się potrzeba często żrących środków czystości. Płyty meblowe z kolei z czasem pod wpływem wilgoci i pary wodnej występującej w kuchni puchną i odbarwiają się. Szkło natomiast ma przewagę nad pozostałymi materiałami tym, że praktycznie nie ma fug, nie odbarwia się ani nie odkształca i na pewno nie puchnie. Są to zalety, które wpływają na to, że klienci tak często je wybierają i montują w miejscach, gdzie tak ważna jest praktyczność idąca w parze ze sterylnością. Dlatego nikogo już nie dziwi, że szkło znajdziemy choćby w gabinetach lekarskich i dentystycznych, gdzie jak wiadomo, sterylność odgrywa zasadniczą rolę. Mnogość grafik (na stronie adobestock.com można ich znaleźć prawie 100 milionów) sprawia, że klient ma odczucie indywidualności i że to konkretne szkło jest dedykowane dla niego.

Wśród grafik znajdą się motywy przyrody: jak liście, kwiaty, zwierzęta, jak i krajobrazy: gór, wodospadów i jezior, przez struktury cegieł, kamienia i marmuru, kończąc na abstrakcji. Szkło z grafiką montowane jest najczęściej na ścianach (za pomocą specjalnego kleju lub na śrubach dystansowych), w opcji na wymiar, czyli z dokładnym dopasowaniem do konkretnego miejsca. Przeprowadzenie precyzyjnego pomiaru miejsca montażu szkła z grafiką jest bardzo ważne i wymaga pobrania wszystkich wymiarów ściany oraz uwzględnienia ewentualnych wycięć na kontakty, armaturę lub skosy. Jednakże trzeba pamiętać, że im mniej otworów, tym lepiej. Szkło jest wtedy bardziej wytrzymałe i estetyczniej wygląda. Cały proces nadruku składa się z kilku etapów, aby finalnie efekt spełnił najśmielsze oczekiwania nawet najbardziej wybrednych klientów.

Szkło z grafiką można wykonać z różnego rodzaju szkła – w tym z różnej jego grubości, co jest ważne przy dużych formatach występujących choćby w łazienkach. Szkło takie możemy zlicować z płytkami, tworząc jednolitą i gładką powierzchnię. Odpowiedni wybór zdjęcia sprawia, że dane pomieszczenie staje się bardziej przyjazne i ciepłe, co jest tak ważne w domu, gdzie szukamy odpoczynku i ukojenia po całym dniu pracy. Szkło nie odbarwia się, nie przejmuje zapachów ani nie łuszczy się. Bardzo łatwo się je czyści, używając choćby jedynie ściereczki nasączonej wodą. To wszystko stawia je na pierwszym miejscu jako element wykończenia nad innymi podobnymi materiałami stosowanymi w tych wyżej opisanych miejscach. Firma Margo Glass stanowi natomiast gwarant jakości, będąc liderem na lokalnym rynku.