Szklarz Łańcut

Szklane panele jako element użytkowo-dekoracyjny są już bardzo często spotykane w naszych kuchniach, łazienkach czy salonach. 

Ogromna ilość motywów jaka może być nadrukowana na tym szkle oraz łatwość utrzymania w czystości bez zbędnych fug, jak to ma miejsce w przypadku płytek sprawia że ten element wykończenia  jest taka często wybierany  przez klientów do swoich domów czy firm. 

W firmie Margo Glass specjalizujemy się w szkle, dlatego dla swoich klientów świadczymy kompleksowe usługi od profesjonalnego pomiaru, przez projekt aż po sam montaż szkła. Działamy w takich miasta jak Łańcut, Rzeszów, Przeworsk, Jarosław, Głogów Małopolski, czy Ropczyce i Dębica.  Dojeżdżamy do najmniejszych miejscowości na terenie całego podkarpacia. Margo Glass jako szklarz prócz szkła z grafiką w swojej ofercie ma również szkło jednokolorowe – lacobel oraz różnego rodzaju lustra.  Wycinamy w nich niezbędne otwory takie jak np. pod kontakty. 

Wiele osób zastanawia się jak i czym zagospodarować przestrzeń w kuchni między blatem a górnymi szafkami. Dziś do wyboru mamy płytki, płytę meblową i szkło. Co do płytek – nie unikniemy tutaj fug które z czasem czarnieją i brudzą się a do tego mikro pory w gresie w których zbierają się bakterie do których pozbycia się potrzeba często żrących środków czystości. Płyty meblowe z kolei z czasem pod wpływem wilgoci i pary wodnej występującej w kuchni  puchną i odbarwiają się. Szkło natomiast ma przewagę nad pozostałymi materiałami tym że praktycznie nie ma fug, nie odbarwia się ani nie odkształca i na pewno nie puchnie. Są to zalety które wpływają na to że klienci tak często je wybierają i montują w miejscach gdzie tak ważna jest praktyczność idąca w parze ze sterylnością.  Dlatego nikogo już nie dziwi ze szkło znajdziemy choćby w gabinetach lekarskich i dentystycznych., gdzie jak wiadomo sterylność odgrywa zasadnicza sprawę .  Mnogość grafik (na stronie adobestock.com można ich znaleźć prawie 100 milionów) sprawia, że klient ma odczucie indywidualności i że to konkretne szkło jest dedykowane dla niego. 

Wśród grafik znajdzie się motywy przyrody: jak liście, kwiaty, zwierzęta jak i krajobrazy: gór, wodospadów i jezior przez struktury cegieł, kamienia i marmuru, kończąc na abstrakcji. Szkło z grafiką montowane jest najczęściej na ścianach (za pomocą specjalnego kleju lub na śrubach dystansowych), w opcji na wymiar, czyli z dokładnym dopasowaniem do konkretnego miejsca. Przeprowadzenie precyzyjnego pomiaru miejsca montażu szkła z grafiką jest bardzo ważne i wymaga pobrania wszystkich wymiarów ściany oraz uwzględnienia ewentualnych wycięć na kontakty, armaturę lub skosy.  Jednakże trzeba pamiętać że im mniej otworów tym lepiej. Szkło jest wtedy bardziej wytrzymałe i estetyczniej wygląda. Cały proces nadruku składa się z kilku etapów aby finalnie efekt spełnił najśmielsze oczekiwania nawet  najbardziej wybrednych klientów 

Szkło z grafiką można wykonać z różnego rodzaju szkła – w tym z różnej  jego grubości co jest ważne przy dużych formatach występujących choćby w łazienkach.  Szkło takie możemy zlicować z płytkami tworząc jednolita i gładką

Powierzchnię. Odpowiedni wybór zdjęcia sprawia że dane pomieszczenie staje się bardziej przyjazne i ciepłe co jest tak ważne w domu gdzie szukamy odpoczynku i ukojenia po całym dniu pracy. Szkło nie odbarwia się nie przejmuje zapachów ani nie łuszczy się. Bardzo łatwo się je czyści używając choćby jedynie …ściereczki nasączonej wodą .   To wszystko stawia je na pierwszym miejscu jako element wykończenia nad innymi podobnymi materiałami stosowanymi w tych wyżej opisanych miejscach. Firma Margo Glass stanowi natomiast gwarant jakości będąc liderem na lokalnym rynku szklarskim.