Szklarz Rzeszów

Szkło z grafiką często błędnie jest nazywane „lacobelem”. Panele szklane z grafiką to produkty, które powstają poprzez drukowanie lub oklejanie szkła dowolnymi grafikami, zdjęciami. Na stronie Adobe Stock można wybrać jeden z kilkudziesięciu milionów motywów, jakie chcielibyśmy mieć na swoim szkle. Klient ma poczucie indywidualności, personalizacji produktu skierowanego bezpośrednio do niego. Szkło z grafiką może mieć grubość od 4 mm do 6 mm. Ponadto panel może zostać zahartowany, aby móc być montowany w sąsiedztwie kuchenki gazowej. Proces hartowania polega na podgrzaniu szkła do odpowiednio wysokiej temperatury, a następnie szybkim schłodzeniu. Proces ten sprawia, że materiał staje się bardziej wytrzymały, a jego wygląd zewnętrzny się nie zmienia – wciąż jest gładki i estetyczny. Powstały w ten sposób produkt oznacza się skrótem ESG. Na takim szkle wykonuje się następnie nadruk lub aplikuje odpowiednie folie. Szkło takie w jednym kawałku możemy wykonać w wymiarach nawet 321 cm na 200 cm, co czyni to największym panelem szklanym dostępnym na rynku. Działamy kompleksowo na terenie całego województwa podkarpackiego. Obsługujemy takie miasta jak Rzeszów, Łańcut, Sędziszów Małopolski, Głogów Małopolski, Przeworsk czy Jarosław, a także wiele innych mniejszych miejscowości. Dojeżdżamy tam, gdzie inni nie mogą bądź nie chcą. Posiadamy przystosowane samochody do przewozu nawet tych największych tafli, i to na duże odległości, tak aby bezpiecznie i co najważniejsze w całości dojechało do naszych klientów. Możesz być zainteresowany także taką podstroną jak Lacobel Rzeszów.

Szkło z grafiką, tak jak w przypadku Lacobelu, jest niezwykle praktyczne. Odporne na wilgoć, nie przejmuje zapachów oraz nie odkształca się z upływem lat, jak to się dzieje z płytą meblową. Przy równo powieszonych meblach nie posiada też tak uciążliwych do czyszczenia fug, jakie występują w przypadku płytek. Ułatwia to utrzymanie w czystości oraz zapewnia niemal sterylność takich powierzchni, co powoduje, że coraz częściej spotykane jest w różnego rodzaju gabinetach lekarskich i dentystycznych, gdzie przecież czystość i sterylność są niezwykle ważne dla zdrowia, a nawet życia. Zajrzyj także na lustra Rzeszów.

Usługi szklarskie w Rzeszowie

Odpowiednio dobrana grafika rozświetla kuchnię, nadając jej niepowtarzalności i niezwykłego klimatu, oraz poczucie ciepła, tak potrzebnego zwłaszcza teraz przy tak dynamicznie zmieniającej się aurze za oknem. Na szkle bowiem możemy umieścić motyw słonecznej plaży, wiecznie zielonego lasu, a także motywy kolorowych kwiatów czy innych energetycznych motywów. Przy szkle z grafiką zasadnicze znaczenie odgrywa także rodzaj szyby.

Szkło dzielimy w tym zakresie na dwa rodzaje: szkło float i optiwhite. Różnica między nimi polega na tym, że szkło typu optiwhite jest szkłem odżelazionym, stąd nie posiada barwy zielonkawej, co powoduje także, że jasna grafika nie zmienia odcieni na ten kolor. Różnicę tę da się zauważyć zwłaszcza na jasnych motywach. Jest ono najczęściej wybierane przez klientów. Oba rodzaje mogą być hartowane, co umożliwia zastosowanie ich przy kuchence gazowej. Takie szkło jest także około 7-8 razy mocniejsze od szkła niehartowanego. W szkle mogą znaleźć się wycięcia na kontakty czy relingi, jednakże przyjmuje się, że im mniej otworów, tym lepiej dla szkła. Jest ono wtedy bardziej wytrzymałe i ładniej wygląda.