Lacobel Łańcut

W raz z upływem lat zmieniały się trendy, materiały i sposoby upiększenia naszych wnętrz. Tyczy się  to rozwiązań stosowanych w naszych kuchniach, łazienkach czy salonach. Dawne elementy wykończeniowe przechodzą w niebyt ustępując nowoczesnym  rozwiązaniom . Podobnie ma się rzecz w przypadku elementów wykończeniowych i płytek ceramicznych, szkliwionych, gresu, kafelek we wszystkich rodzajach i odmianach. Zadomowiły się w naszych domach na dobre, lecz ich przewaga z upływem lat nie jest już oczywista. Fugi ciemnieją z upływem czasu, wymagając intensywnego szorowania przy pomocy żrących środków czyszczących. Tłuszcz i bakterie zbierające się w mikro-zakamarkach i porach zaprawy cementowej. Dochodzące do tego jeszcze odbarwienia powodują że wiele z nas szuka innych bardziej nowoczesnych i trwałych rozwiązań.  

Od kilku lat do naszych domów coraz pewniej wkraczają szklane panele dekoracyjne. O ich zaletach świadczy wiele cech: m.in. brak fug, idealnie gładka powierzchnia, możliwość dowolnego zabudowania i praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza. Mamy tu zarówno panele jednobarwne –  Lacobel, jak i panele z dowolna grafiką.  W firmie  Margo Glass zajmujemy się oboma powyższymi rodzajami szkła uzupełniając ofertę o lustra. Świadczymy kompleksowe usługi od pomiaru przez projekt w przypadku szkła z grafiką skończywszy na profesjonalnym montażu szkła. Realizujemy swoje tematy nie tylko w Rzeszowie ale i w takich miastach jak: Łańcut, Przeworsk, Jarosław, Głogów Małopolski, Leżajsk i wielu innych miejscowościach na terenie województwa podkarpackiego. Dojeżdżamy do najmniejszych miejscowości dowożąc i montując szkło dla naszych klientów. 

Usługi szklarskie jakie świadczymy to szlifowanie, fazowanie oraz wycinanie otworów w szkle. 

Lacobel, jak już pisałem wyżej, to szkło jednokolorowe, które jest barwione w masie. W podstawowej wersji występuje w grubości 4 mm i 34 kolorach. Jego wymiary w standardowej tafli to 1605 mm na 2550 mm. W tej wersji szkła nie można hartować. W Margo Glass możemy wykonać też tzw. lacobel plus, gdzie grubości szkła jak i kolory możemy dostosować do potrzeb konkretnego klienta i jego zamówienia. Szkło takie można wtedy też hartować, co jest istotne przy występowaniu kuchenki gazowej, i zrobić je w większym formacie nawet do 321 cm! Warunkiem jest to, aby w pomieszczeniu była duża przestrzeń, aby z taką taflą wejść i z nią się obrócić. 

Proces hartowania polega na podgrzaniu szkła do odpowiednio wysokiej temperatury, a następnie szybkim jego schłodzeniu. Proces ten sprawia, że materiał staje się bardziej wytrzymały, a jego wygląd zewnętrzny się nie zmienia – wciąż jest równy i gładki. W szkle możemy wyciąć potrzebne otwory, np. na gniazdka. Jednakże trzeba pamiętać, iż czym mniej wycięć i wcięć w lacobelu, tym dla szkła lepiej. Lacobel doskonale się czyści, zapewniając niemalże sterylność. W związku z tym tak często jest spotykany np. w gabinetach lekarskich i dentystycznych, gdzie higiena odgrywa podstawową rolę.

Zapraszamy do obejrzenia naszych realizacji na stronie Facebooka, gdzie zostały umieszczone najciekawsze zdjęcia z montażu szkła. Znajdziecie tu zarówno szkło jednokolorowe jak lacobel, poprzez szkło z grafiką i różnego rodzaju lustra. Od małych jednotaflowych szkieł po skomplikowane projekty składające się nawet z kilkudziesięciu szkieł różnego typu.