Lustra Rzeszów

Lustro to gładka powierzchnia odbijająca światło, dzięki czemu powstaje obraz odbity przedmiotów znajdujących się przed lustrem. Lustro jest najprostszym rodzajem zwierciadła optycznego – tyle mówi encyklopedia. Dla każdego chyba z nas stanowi ten rodzaj szkła, bez którego nie wyobrażamy sobie łazienki czy przedpokoju. Wychodząc bowiem z domu, każdy choćby tylko „rzuca spojrzenie” w lustro, aby się przejrzeć i sprawdzić, czy nie musi poprawić jakiejś części garderoby, którą ma właśnie na sobie. Na dalszy plan spływa wtedy fakt, czy jest ono duże, małe, prostokątne czy okrągłe – ważne, aby było. Sprawdź również zakładkę „lacobel Rzeszów”.

Powierzchnia lustra jest prawie zawsze płaska, a głównym przeznaczeniem jest przeglądanie się w nim osób. Obecnie w użytku codziennym wykorzystywane są niemal wyłącznie zwierciadła szklane o różnej grubości.

Do użytku domowego czy firmowego najczęściej używane są lustra srebrne, ale mamy także grafitowe oraz brązowe, które występują najczęściej w grubości 4 mm i w wymiarach podstawowej tafli 1605 mm na 2550 mm. Przy większych ścianach i powierzchniach dostępne są także większe formaty sięgające nawet długości do 321 cm. Problem przy dużych gabarytach może stanowić nie tylko samo szkło, które jest bardziej narażone na uszkodzenie, chociażby w transporcie (jest bardziej wiotkie), ale również możliwość swobodnego wejścia i manewrowania podczas montażu w mieszkaniu czy lokalu. Szkła bowiem nie da się nagiąć czy wygiąć – spowodowałoby to jego pęknięcie i rozpad, stanowiąc niebezpieczeństwo zarówno dla montażystów, jak i osób postronnych będących w pobliżu takiego lustra.

W Margo Glass zlecenia obsługujemy kompleksowo, od pomiaru po sam montaż. Posiadamy samochody dostosowane do przewozu każdego rodzaju i każdego gabarytu szkła, nawet na duże odległości na terenie całego województwa podkarpackiego, w tym do takich miast jak: Sędziszów Małopolski, Głogów Małopolski, Rzeszów, Łańcut, Przeworsk czy Jarosław.

Sprzedaż i montaż luster na wymiar w Rzeszowie

Ze szkłem docieramy także do wielu małych miejscowości rozsianych po całym jego terenie. Lustra dawniej spotykało się niemal wyłącznie w kształcie prostokąta lub kwadratu, montowanego najczęściej na płytki w łazience oraz klejonego bezpośrednio do ściany w przedpokoju. Dziś coraz częściej w łazienkach wkomponowywane są one w płytki. Wycina się z nich także kształty koła czy półokręgu, a nawet podświetla, nadając tym sposobem nie tylko waloru użytkowego, ale także dekoracyjnego, tworząc aurę tajemniczości oraz subtelności. Lustra pełnią obecnie nie tylko funkcję użytkową, ale stały się także elementem często niezwykle dekoracyjnym, umieszczanym już nie tylko w łazienkach czy przedpokojach, ale i w salonach, a nawet kuchniach! Zajrzyj także na podstronę „szklarz Rzeszów„.

Każde lustro można wykończyć przez szlifowanie bądź fazowanie.

Fazowanie szkła polega na ozdobnym szlifowaniu krawędzi szkła na określoną szerokość. Podczas tego procesu następuje załamanie powierzchni szkła, co skutkuje otrzymaniem ciekawego efektu wizualnego. Powierzchnia fazy wykończona jest polerem, dzięki czemu otrzymujemy wysokiej jakości szkło dekoracyjne.

Standardowo faza ma 15 mm szerokości. To eleganckie wykończenie imituje nieco ramkę dookoła lustra. Stosuje się je najczęściej przy lustrach montowanych bezpośrednio do ściany, a nie licowanych z płytkami, jak to ma miejsce np. w łazience. Do obejrzenia naszych realizacji zapraszamy na Facebooka – wpisując nazwę Margo Glass, zobaczycie różnego rodzaju i typu lustra.